Geriausia praktika

Geriausia praktika – tai sąvoka iš vadybos, kuri reiškia tokias tvarkas, kurios jau pasiteisino visur, ir nebuvo atvejų, kad ta praktika nepasiteisintų. Būna ištisi geriausių praktikų rinkiniai, pvz., ITIL, ar PMBOK, kur išsamiai ir detaliai surašoma daugybė gerų tvarkų ir valdymo būdų, kuriais naudojantis, gyvenimas pagerėja. Kaip paprasčiausias pavyzdys – susirašyti darbus – tai gera praktika, nes jeigu darbus susirašai, tai jų neužmiršti.

Daugelis gerųjų praktikų būna labai sudėtingos, norint jų išmokti, prireikia kelerių metų realaus darbo didelėje organizacijoje, kur tos praktikos yra taikomos. Teoriškai išmokti gerųjų praktikų nelabai įmanoma. Būna ir atvejų, kur įmonės turi geresnes praktikas, nei metodologijose numatytos, o būna ir atvejų, kur geriausių praktikų niekas išvis dar nėra sukūręs.

Programinė įranga, palaikanti tokias praktikas, jas dažnai palaiko absoliučiai tiesmukai, todėl būna sunkiai pritaikoma toms įmonėms, kurios tų gerų praktikų dar nėra įsidiegusios. Kartais būna, kad geriausias praktikas palaikančios programos tiesiog neturi ką pasiūlyti, o kartais tik apsunkina gyvenimą.

Kai kurie sako, kad procesų valdymo programos būna dviejų rūšių:

  • Kietai užkoduotos praktikos, kas reiškia, kad jūs negalite pertvarkyti procesų pagal save, o jūsų įmonei reikia persitvarkyti taip, kad dirbtumėte pagal tokią programą. Kaip pvz., kai kurios CRM sistemos tiesiog neleidžia turėti tokio pardavimo proceso, kuris reikalingas jums.
  • Minkšto molio, kas reiškia, kad iš programos nusilipdyti galite bet ką, tačiau tas nusilipdymas reikalauja labai daug žinių, daug pastangų ir neduoda jokių gerų išankstinių sprendimų. Tokių sistemų pritaikymas būna panašus į programavimą.

Pradesk šiuo atžvilgiu yra gana unikali programa – ji tuo pat metu ir palaiko įvairių grerų praktikų reikalavimus, ir neverčia įmonės persitvarkyti taip, kaip įmonė nenorėtų. Kietai įsiūti yra tik labai nedaug, visur atsikartojančių ir neišvengiamų tokių praktikų reikalavimų, kurie leidžia padaryti greitą startą (pvz., užduotims numatomas atsakingas žmogus, įvykdymo data ir pan.). Kartu nereikia daug galvoti, lipdant veikiantį procesą – pakanka tik apibrėžti, kokias grupes (veiklas) turite, kas tas veiklas koordinuoja ir kas ten dirba.

Pradesk programa nuo pačių pradžių kurta su mintimi, kad ne įmonė turi prisitaikyti prie programos, o programa turi atitikti bet kurios įmonės realybę, netgi jei ta realybė smarkiai komplikuota. Tai reiškia, kad jūs valdote programą, o ne programa verčia jus dirbti nenormaliais, jums netinkamais būdais. Tačiau susitvarkyti darbą čia labai lengva.

Iš tipiškų gerųjų praktikų reikalavimų jūs gausite šiuos:

  • Užduotys turi atsakingus asmenis, atsakingas grupes, sukūrimo daras, numatytas įvykdymo datas, aprašymus
  • Yra universalus, visur pasiteisinęs statusų rinkinys, kuris savaime leidžia išskirstyti bet kurį procesą į atitinkamus etapus
  • Darbai turi klasifikatorių (tipą), kuris visiems pasako, kokio pobūdžio tai veikla
  • Naudojamas spalvų šviesoforas, leidžiantis vizualiai pamatyti darbų skubumą ir svarbumą
  • Visiems naudotojams matomi keli pagalbos mygtukai, kuriuos paspaudus, gaunamas labai greitas ir geras sąvokų aprašymas
  • Užduotis galima grupuoti, apjungiant į projektus, o projektai savyje turi konkrečias užduotis, kurios priskiriamos vykdytojams
  • Jei projektų daug, juos galima apjungti į programas
  • Darbo grupės turi koordinatorius, kurie prižiūri grupėms priskirtų užduočių statusą
  • Darbuotojai gali matyti viską, ką dirba jų kolegos, todėl būna gerai informuoti ir gali greitai perimti kitų žmonių darbus
  • Yra kraštutinai lengva sukurti bet kokią geras praktikas atitinkančią įmonės struktūrą
  • Pasilieka įrašų atsekamumas – viskas, ką daro darbuotojai, lieka įrašyta žurnale

Visa tai yra išsyk, be jokio papildomo konfigūravimo.

Jei prireikia realizuoti bet kokį procesų rinkinį, tai galite padaryti tiesiog per minutes, netgi jei procesų sąveika yra sudėtinga ir jie smulkmeniškai aprašyti metodologijoje. Kaip pvz., jei jūs norėsite diegti tokią sudėtingą ir kompleksinę metodologiją, kaip ITIL, jums pakaks sukurti atitinkamiems procesams skirtas darbuotojų grupes, priskirti joms koordinatorius ir darbuotojus – ir jau galima skirstyti atitinkamus darbus.

Pradesk palaiko nehierarchines valdymo struktūras – tai reiškia, kad vienas žmogus gali būti daugelyje grupių, turinčių skirtingus koordinatorius. Tokiu būdu galima turėti labai lanksčią ir lengvai keičiamą įmonės valdymo struktūrą.

Mes nuo pat pradžių kūrėme šią programą taip, kad ji būtų unikali – ir pritaikoma, ir duodanti gerą praktiką, ir lengvai valdoma, ir universali. Mums pavyko, ir jei jūs nuspręsite pabandyti – pamatysite, kad su šia programa jūs galite daryti stebuklus.